Mobil arama sonuçlarında kullanıcıların aradıkları içeriğe hızlı ulaşması için kullanılan AMP teknolojisi, arama sonuçlarında da ön sıralarda yer almanıza olanak sağlar. WordPress’in en yaygın AMP eklentisi AMP for WordPress ile temel AMP işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. WordPress Eklentiler > Yeni ekle kısmına gelip arama kısmına AMP for WordPress yazarsanız eklenti karşınıza çıkacaktır. Hemen yükle seçeneğini tıklayıp temel AMP ayarlarınıza başlayabilirsiniz. Görünüm > AMP  kısmından basit özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

Yoast SEO eklentisini kullanıyorsanız Glue for Yoast SEO & AMP eklentisini kullanarak AMP ile bütünleştirebilirsiniz. Daha sonra SEO > AMP menüsünden hangi tür içeriklerin AMP  sayfasının oluşturulacağını seçebilir, daha detaylı AMP sayfası özelleştirebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra Search Console üzerinden AMP sayfalarınızı 1-2 gün içerisinde indekslendiğini görebilirsiniz. Herhangi bir AMP sayfasında hata oluşmuşsa yine search console üzerinden uyarıları alabilirsiniz.